נגישות סלולרית בעברית http://blind-mobile.com סמארטפון נגיש - זה כאן Sun, 24 Jan 2016 03:42:42 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 הגדרות נגישות במערכת ההפעלה לוליפופ 5.0 – הקלטות http://blind-mobile.com/accessibility_settings_in_lollipop/ Sat, 30 May 2015 22:04:25 +0000 http://blind-mobile.com/?p=266 read more »]]>

הגדרות נגישות במערכת ההפעלה לוליפופ

במערכת ההפעלה לוליפופ 5.0 הוצגו הגדרות חדשות בתחום הנגישות. בהקלטות שלפניכם מציג בוקי פרקש את הגדרות הנגישות בתחום של ראיה, שמיעה ומיומנות ואינטרקציה. ההקלטות מחולקות לשלושה חלקים. תודה לבוקי. האזנה נעימה.

הגדרות הנגישות לוליפופ – ראיה:

להאזנה לחצו כאן

הגדרות נגישות לוליפופ – שמיעה:

להאזנה לחצו כאן

הגדרות נגישות נוספות במערכת ההפעלה לוליפופ 5.0:

להאזנה לחצו כאן

]]>
אנדרואיד 5 – ההגדרות החדשות http://blind-mobile.com/lollipop-settings-accessibility/ Mon, 15 Dec 2014 22:01:46 +0000 http://blind-mobile.com/?p=233 read more »]]>

בפוסט זה אנסה להסב את תשומת לבכם לכמה תוספות בהגדרות של מערכת ההפעלה לוליפופ;

 1. רמת בהירות מותאמת – תחת תצוגה תמצאו את האפשרות רמת בהירות מותאמת, ואם תסמנו אותה , וזוהי ברירת המחדל, המסך שלכם יהפוך בהיר יותר כשהוא מזהה שאתם נמצאים בסביבה חשוכה. אם אתם עיוורים שלא עושים שימוש במסך, הרי שעדיף לכם להוריד את הסימון ולהוריד עד כמה שאפשר את רמת הבהירות, כדי לחסוך בסוללה.
 2. מסך Cast – בעזרת תכונה זו הנמצאת גם היא בתצוגה, תוכלו לשדר את תוכן המסך אל מכשיר אנדרואיד אחר. הדבר יכול להיות שימושי גם כשרואים סרט באופן קבוצתי ובהקשר של עיוורים וכבדי ראיה – כשהמורה מעונין לראות מה התלמיד עושה. תכונה זו אינה מחליפה תוכנות כמו ה-Team Viewer המאפשרות שליטה או צפייה מרחוק, אלא רק ברשת המקומית
 3. משתמשים – אפשרות זו שנוספה לחלון ההגדרות מאפשרת להגדיר מספר משתמשים ולכל אחד מהם ליצור סט הגדרות משלו. כך תוכלו להשתמש עם ה-Talkback כשאתם עושים שימוש במכשיר וכשבן משפחה אחר לוקח את המכשיר ליד ונכנס עם שם המשתמש שלו, ה-Talkback יהיה כבוי.
 4. משתמש אורח – תכונה חדשה הינה המשתמשים האורחים אותם תוכלו להגדיר גם כן תחת הגדרות משתמשים. משתמש אורח מוגבל בפעילויות שהוא מורשה לעשות.
 5. הפרעות – תכונה זו הנמצאת תחת צלילים והתראות בחלון ההתראות, מאפשרת לכם לקבוע איזה אירועים רשאים להפריע לכם. כך למשל תוכלו להגדיר שבשעות מסוימות הטלפון לא יצלצל אבל כן תקבלו הודעות אס.אם.אס ובו זמנית תגדירו שטלפונים מבני המשפחה כן יישמעו.
 6. הודעות אפליקציה – תחת צלילים והתראות בחלון ההגדרות תוכלו לקבוע איזה מהאפליקציות תוכל להעלות התראות לתריס ההתראות. כמו כן תוכלו להגדיר את העדיפות של האפליקציה מבחינת מיקום ההודעות של האפליקציה ברשימת ההתראות.טיפ: אפליקצית “אנשים” שינתה את שמה ל”אנשי קשר”  באנדרואיד 5.
]]>
הדרך לפתוח את מסך הנעילה בלוליפופ אנדרואיד 5.0 http://blind-mobile.com/accessibility-lollipop-lock-screen/ Sun, 30 Nov 2014 22:43:45 +0000 http://blind-mobile.com/?p=230 read more »]]> אחד החידושים שבמערכת ההפעלה לוליפופ הוא מסך הנעילה.
אחד הדברים הראשונים אליהם תשימו לב בבואכם לפתוח את מסך הנעילה הוא שתנועה משמאל לימין לא פותחת עוד את מסך הנעילה.
אם כן, איך נפתח את נעילת המסך?
הדרך הפשוטה ביותר היא לבצע תנועה של שתי אצבעות כלפי מעלה. תנועה זו מקבילה לתנועת ההסטה משמאל לימין, או לטכניקה שאליה רגילים משתמשי סמסונג זה מכבר.
פתיחה בלחיצה: דרך נוספת לפתוח את מסך הנעילה, היא לחיצה כפולה על לחצן ביטול הנעילה, הנמצא בתחתית המסך במרכז, במקום בו בדרך כלל מצוי כפתור דף הבית. בעזרת כפתור זה תוכלו לפתוח את המסך ללא תנועת הסטה כלשהי.
פתיחת הטלפון ישירות ממסך הנעילה: כדי לפתוח את הטלפון ישירות ממסך הבית, תוכלו לבצע תנועה של שתי אצבעות משמאל לימין במסך הנעילה. בדרך זו תגיעו בצורה מהירה לטלפון, מבלי לחפש אותו במסך הבית. לחלופין, תוכלו ללחוץ על לחצן הטלפון, במסך הנעילה, המצוי בפינה הימנית למטה.
כדי לפתוח את המצלמה מתוך מסך הנעילה, תוכלו ללחוץ לחיצה כפולה על לחצן המצלמה, המצוי בפינה השמאלית למטה, משמאל ללחצן פתיחת הנעילה.
טכניקות אלו בשילוב ההתראות שהועברו למסך הנעילה מאפשרות לנו להגיע מהר יותר לשימוש יעיל בטלפון. אם תרצו לבטל את מסך הנעילה, תוכלו מעתה להיכנס להגדרות-> אבטחה-> נעילת מסך-> שם תוכלו לבחור באפשרות “ללא” כדי לבטל את מסך הנעילה, או ב”החלקה” כדי להשתמש בו בצורה המתוארת לעיל.
טיפ: פתיחת הפנס; בפוסט הבא נדבר על לוח הבקרה ועל הפונקציונליות המצויה בו. אציין רק בקצרה כי אחד הרכיבים המשמשים כבדי ראיה, הלא הוא הפנס, הועבר למקום נגיש בטלפון ונכלל כרגע בתוך מערכת ההפעלה. כדי לפתוח את הפנס מכל מקום, בצעו תנועה של שלוש אצבעות מהחלק העליון של המסך כלפי מטה, חפשו את הפנס, ולחצו לחיצה כפולה. תודה לאיציק דדוש על הטיפ.

]]>
התראות במסך הנעילה עם נגישות בלוליפופ http://blind-mobile.com/lollipop-accessibility-lock-screen/ Sun, 23 Nov 2014 20:38:07 +0000 http://blind-mobile.com/?p=227 read more »]]>

אחד השינויים הראשונים שתרגישו כשתתקינו את מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.0, הוא השינוי במסך הנעילה.

מסך הנעילה מביא אלינו כעת את כל ההתראות , כך שנוכל לדפדף בהן ולהתייחס אליהן עוד לפני שנכנסנו לטלפון. כדי לעבור בין ההתראות תוכלו להשתמש או בחקירה באמצעות מגע, או במחווה הרגילה של מעבר בין פריטים תנועה מהירה משמאל לימין.

אם למשל מופיעה התראה מאפליקצית ווטסאפ וברצונכם להיכנס לתוך תוכנת ווטסאפ, מצאו את ההתראה על ידי חקירה באמצעות מגע, הרימו את האצבע, ואז הקישו פעמיים עם שתי אצבעות על המקום בו נמצאת ההתראה. אפליקצית ווטסאפ תיפתח עם ההודעה שהופיעה במסך הנעילה.

אם ברצונכם להוציא התראה מתוך רשימת ההתראות, מצאו אותה בעזרת האצבע, החזיקו את האצבע לחוצה, צרפו את האצבע השנייה לשתי לחיצות, מבלי להרים את האצבע הראשונה ואז כששתי האצבעות על המסך, הסיטו אותן משמאל לימין.

טיפ: אם ברצונכם לדעת עוד כמה זמן נותר לסוללה עד שהיא תתמלא לגמרי, כל שעליכם לעשות הוא לגעת בשורת הסטטוס המתחילה במצב הסוללה המתינו עד סיומה של שורת הסטטוס והטלפון ידווח כמה זמן נותר עד להשלמת הטעינה.

בפוסט הבא נדבר עוד על מסך הנעילה, עם דגש על הטכניקות לפתיחת הנעילה.

]]> עורך מסמכים נגיש לאנדרואיד כולל הפרדת קולות http://blind-mobile.com/accessible-editor-beta/ Tue, 25 Feb 2014 21:49:10 +0000 http://blind-mobile.com/?p=210 read more »]]> עורך מסמכים נגיש לאנדרואיד כולל הפרדת קולות

בחודשים האחרונים עבדנו בחברת פילוסופט על פיתוח מוצר מתוך ההכרות של הצרכים ומתוך המפגש הישיר שלנו עם הלקוחות החדשים והוותיקים של אנדרואיד.

אני שמח להציג בפניכם גירסת בטא של עורך מסמכים נגיש לאנדרואיד, הראשון מסוגו. העורך מתאים למכשירי סמארטפון ומכשירי טאבלט של אנדרואיד ולמעשה יכול באמצעותם ובאמצעות מקלדת להחליף את המחשב ומעבד התמלילים. אני מקווה שהעורך ישרת הן את אוכלוסית כבדי הראיה והעיוורים שבארץ והן את זו שבחו”ל.

מהו עורך המסמכים הנגיש לאנדרואיד?

עורך המסמכים הוא אפליקציה המספקת את התכונות הבאות:

 • הקלדת טקסט תוך אפשרות להגדלת הגופן ללא הגבלת גודל.
 • ניגודיות גבוהה, כתב לבן על רקע שחור
 • הקראה בהפרדת קולות, תוך שימוש בעד שלושה מנועי דיבור שונים המותקנים על המכשיר
 • הפעלת כל אחת מפונקציות ההקראה על ידי מחוות, או מקלדת חיצונית, או כפתורים על גבי המסך.
 • פונקציות ההקראה כוללות:
 1. סימון והקראת המילה הנוכחית
 2. איות המילה הנוכחית
 3. מעבר למילה הבאה, או המילה הקודמת
 4. הקראת המשפט הנוכחי
 5. הקראת המסמך כולו
 • פונקציות נוספות הקימות בעורך:
 1. שמירה לקובץ טקסט וטעינה מקובץ טקסט
 2. ייצוא הטקסט לאפליקציות אנדרואיד מתאימות כמו דואר אלקטרוני, אס.אמ.אס וכו’,
 3. טעינת טקסט מאפליקציות אנדרואיד המאפשרות שיתוף

גירסת בטא

כחלק מהרצון לספק מוצר איכותי, אנו פונים אל הקהילה ומציעים לכל המעונין לקחת חלק בבדיקת המוצר.

אנא פנו אליי לכתובת: philosoft.ltd@gmail.com  בכדי לקבל גירסת ניסיון.

לצערי, לא נוכל לקבל בודקים ללא הגבלה ולכן כל הקודם – זוכה.

 

]]>
ניגודיות גבוהה באנדרואיד עבור כבדי ראיה – אפליקציות פופולריות http://blind-mobile.com/high-definition-applications-android/ Wed, 29 Jan 2014 18:44:48 +0000 http://blind-mobile.com/?p=193 read more »]]> שלום לכולם.

שמי יוני בן חיים, יש לי מוגבלות ראיה קשה ביותר ואני כמעט ולא רואה כלום. המון שנים אני בתחום הגאדג’טים, הסלולרי ונגישות בתחום. היו לי אין ספור מכשירים סלולריים ממכשירי הנוקיה הישנים 6120 הדור הראשון ועד היום שיש לי סמסונג גלקסי נוט 3.

תמיד חיפשתי את היישומים  הכי נגישים ושיהיה כמה שיותר נוח בעבודה עם המכשיר ושתהיה האפשרות לעשות כמה שיותר דברים במכשיר הסלולר,  להרגיש כמו אדם רגיל ללא מגבלה בראיה לקרוא מיילים,  לצ’וטט ב -Whatsapp , או ב -Facebook ,  אבל תמיד זה היה בלתי אפשרי כי הכיתוב היה בצבע שחור על רקע לבן מסנוור וממש לא נוח לאנשים עם מגבלת ראיה קשה כמו שלי.

לפני זמן לא רב כשדיברתי עם ידידי שמואל נעמן, הוא הסב את תשומת ליבי לקבוצת מתכנתים בשם: team blacked out אשר הופכים את כל היישומים המוכרים כמו :

Facebook

Whatsapp

Instagram

Google drive

ועוד המון יישומים לנגישים ונוחים יותר בזה שהם מנטרלים את צבע הרקע הלבן המעצבן לרקע שחור וככה אפשר להשתמש בכל היישומים בצורה הכי מהנה ונוחה.  אבל גם כאן ישנה בעיה:

במערכת ההפעלה אנדרואיד יש יישומים המוגדרים כיישומי מערכת כמו Gmail , מפות , Dropbox ועוד.  כדי להתקין את הגרסאות הנגישות (השחורות) צריך להסיר תחילה את יישומי המערכת הרגילים ולהתקין את הנגישים.  כאן בדיוק הבעיה, כדי להסיר את יישומי  המערכת צריך לעשות root, שזה בשפה פשוטה פריצת המכשיר (והסרת האחריות) ובשפה מקצועית מתן הרשאות מנהל על מערכת האנדרואיד שזה אומר שינוי/הסרה של יישומי מערכת. root זה לא דבר כל כך פשוט לעשות, אם ה-root  יצליח או לא זה תלוי בסוג המכשיר שברשותכם. אשמח להרחיב בנושא  הroot  למי שירצה.

אבל התכנסנו כאן לשם סקירת היישומים הנגישים (השחורים). הנה הקישורים והסבר להתקנת היישומים בצורה הנוחה והקצרה ביותר.

ההסבר שאני נותן כאן נכון למכשיר סמסונג שבו אני משתמש.

הקבצים שאני נותן כאן הם קבצים בסיומת apk שזו סיומת של קבצי התקנת יישומים של אנדרואיד.

את קובץ ה- apk נעביר לכרטיס הזיכרון על-ידי חיבור המכשיר למחשב. נזרוק את הקובץ בתיקיה הראשית של הכרטיס וזהו.

  1. נוריד את היישום המבוקש

  2. נחבר את המכשיר למחשב .

  3. נחפש את כרטיס הזיכרון ונעביר לתיקיה הראשית של כרטיס הזיכרון את הקובץ שהורדנו.

      עכשיו אפשר לנתק את המכשיר  מהמחשב.

  4. במכשיר האנדרואיד שלנו (אצלי זה note 3) ניגש ל:

הקבצים שלי > הכל > sd memory card > ונחפש את קובץ ה-apk שהורדנו ואז נלחץ עליו ונפעל לפי ההוראות שעל המסך עד שיופיע לנו כפתור פתח.

זהו –  היישום הותקן.

רשימת היישומים הנגישים :

 • יישום עבור דוא”ל –   Aquamail לקישור להורדה, לחצו כאן. שימו לב, לאחר התקנת התוכנה יש ללכת ל- settings ואז אל Look and feel ואז אל Color theme ואז לבחור בין Black ו- Clear

שימו לב, קיימות עוד אפליקציות רבות שאפשר להפוך לאפליקציות בניגודיות גבוהה. לרשימה המלאה, לחצו כאן.

אפשר לפנות אלי בכל שאלה , בעיה , הדרכה , ייעוץ

אשמח לעזור

יוני בן חיים

נייד: 054-8121225

דוא”ל: yoni@iben.co.il

]]>
Talking Dialer http://blind-mobile.com/talking-dialer-app-how-to-use/ Tue, 24 Dec 2013 21:39:55 +0000 http://blind-mobile.com/?p=179 read more »]]> אפליקציית Talking Dialer

אפליקציה זו נכתבה במיוחד לאוכלוסיה של כבדי הראיה והעיוורים.

בעזרת אפליקציה זו ניתן להוציא שיחות טלפון במהירות למספרים שאינם בספר הטלפונים .

כיצד להשתמש באפליקציה?

האפליקציה מזהה את התנועות שלנו על הצג ולפיהן היא בוחרת איזה מספר לחייג. אין משמעות לאיפה אנו שמים את האצבע אלא לאיזה כיוון אנו מזיזים אותה.

כך למשל בכדי לחייג את הסיפרה 1 נניח את האצבע במקום כל שהוא, נבצע משיכה קצרה כלפי מעלה ושמאלה – כשנשמע את הסיפרה 1 נרים את האצבע .

אחרי שגמרנו לחייג את המספר לחיצה כפולה על המסך במקום כל שהוא תקריא לנו את המספר. לחיצה כפולה נוספת תחייג את המספר.

בכדי למחוק מספר מבצעים משיכה כלפי המיקום שמשמאל לסיפרה ארבע.

]]>
אפליקציה לזיהוי שטרות, דיסקים ועוד – Google Goggles http://blind-mobile.com/google-goggles/ http://blind-mobile.com/google-goggles/#respond Sat, 23 Nov 2013 21:57:14 +0000 http://blind-mobile.com/?p=152 read more »]]> אפליקצית זיהוי

ישנן כמה אפליקציות שעושות לנו את החיים קלים יותר, אבל אין בהן חידוש מפתיע, כמו ווטס אפ, או אפליקציות ניווט כאלה ואחרות , אבל אפליקצית  גאגלס, של חברת גוגל, היא הפתעה מוחלטת.

הרעיון הבסיסי הוא חיפוש באינטרנט לפי צילום מהמצלמה של הטלפון. בפועל, האפליקציה הפשוטה מאוד להפעלה מאפשרת לנו לזהות דיסקים על פי זיהוי העטיפה שלהם, שטרות, מוצרים בסופרמרקט וכדומה.

איך זה עובד?

 1. מפעילים את אפליקצית גאגלס, על ידי תנועה מהירה משמאל לימין מחפשים את הכפתור Take Picture ומצלמים.
 2. שימו לב, יש להחזיק את המכשיר בצורה אנכית כשמצלמים ולהחזירו למצב פורטרט (אופקי) כשמסתכלים על התוצאות.
 3. אם התמונה נקלטה כראוי, תוצאות החיפוש יציגו את שם המוצר עם אפשרות להיכנס לאינטרנט כדי לקרוא עליו עוד.

הסוד:

כל הסוד באפליקציה זו הוא לצלם צילום טוב. כמובן שזה קשה יותר כשלא רואים, אבל כדאי להקפיד על התנאים הבאים: תאורה טובה ככל האפשר, להחזיק את המצלמה כ-20 סנטימטר מן האובייקט המצולם.

זוהי תוכנה חינמית. שפת התוכנה היא אנגלית, אך תוצאות החיפוש יוקראו בעברית במידה והחפץ אותו צילמתם הוא שטר או דיסק ישראליים.

להורדת התוכנה, אנא לחצו כאן.

לצפיה בהדגמה של שימוש באפליקציה, לחצו כאן. שימו לב, ההדגמה היא חלק מסרטון ארוך שמדגים שימושים נוספים בסמארטפון, אנא האזרו בסבלנות.

]]>
http://blind-mobile.com/google-goggles/feed/ 0
תוכנת הניווט הנגישה והמומלצת Walky-Talky http://blind-mobile.com/walky-talky-app-accessible-walking-navigation/ http://blind-mobile.com/walky-talky-app-accessible-walking-navigation/#respond Sun, 20 Oct 2013 08:51:57 +0000 http://blind-mobile.com/?p=86 read more »]]> Walky Talky

זוהי תוכנה ניווט מומלצת מאוד המותאמת למשתמשים כבדי ראיה או עיוורים, משום שהיא תוכננה עבור עיוורים הולכי רגל.

בשלב הראשון תתבקשו להזין כתובת בעברית אליה אתם מבקשים להגיע. לחילופין, תוכלו להזין שם עסק או לבחור אחת מהכתובות ששמרתם ברשימת המועדפים שלכם.

בשלב הבא האפליקציה תתחיל להדריך אתכם בדרכיכם ליעד.
במהלך הניווט האפליקציה תדווח לכם באופן שטף מה הכתובת בה אתם נמצאים מדי כמה שניות.

גם כשאינכם מבקשים להגיע ליעד מסוים, אלא רק רוצים לדעת באופן שוטף את הכתובת בה אתם נמצאים כעת, אפשר להשתמש באפליקציה.

אפליקציה מצוינת זו היא ללא תשלום.

להורדה התוכנה, לחצו כאן

]]>
http://blind-mobile.com/walky-talky-app-accessible-walking-navigation/feed/ 0
Waze אפליקציית הניווט http://blind-mobile.com/waze-app-accessible-navigation/ http://blind-mobile.com/waze-app-accessible-navigation/#respond Sun, 20 Oct 2013 07:21:41 +0000 http://blind-mobile.com/?p=73 read more »]]> אפליקצית Waze

את אפליקציית הניווט הזו אין צריך להציג. ובכל זאת בכדי לחדד את הנקודה, ההבדל העיקרי בין וויז לאפליקציות ניווט אחרות היא היכולת לספק דיווחי תנועה אמינים בזמן אמת.
כך למשל, רובנו, לא נוהגים, ובכל זאת – האם לא תרצו לדעת בדיוק באיזו שעה יעבור האוטובוס שבו אתם נוסעים את הפקק האין סופי שאתם מצויים בו? בעזרת הוויז תקבלו אינדיקציה מדויקת למדי המבוססת על מצב התנועה כרגע. לתוכנה דוברת עברית זו (כולל תפריטים והגדרות בעברית) אפשרויות נוספות שיכולות להיות שימושיות עבורנו:

שיתוף המיקום שלי באופן רציף

בניגוד לאפליקציות ניווט אחרות, לוויז יש מערכת התחברות לפייסבוק. בעזרת מנגנון זה תוכלו לשתף את כל חבריכם, או רק חלק מהם , במקומכם הנוכחי על המפה. כך למשל, אם הגעתם לאיזור הבילוי שלכם ואתם מחפשים את הבליינד דייט שלכם – הוא יוכל למצוא אתכם על המפה. אתם יכולים גם לחשוב על שימושים אחרים, אני בטוח.

שליחת הזמנה
בכל רגע נתון תוכלו לשלוח הודע מהוויז שלכם לוויז של אדם אחר לגבי מיקומכם והדרך הקצרה ביותר להגיע אליכם. כך למשל אם מסיבה כל שהיא אתם מוצאים את עצמכם בשכונה לא ידועה או באזור לא מוכר, תוכלו להזמין נהג מונית ולשלוח לו דרך הוויז את הנחיות ההגעה אליכם.

:איך להפעיל את התוכנה

בתחתית המסך תמצאו שני סליידרים, האחד מימין והשני משמאל –לא ברור לי למה וויז החליטו לממש תפריט באמצעות סליידר (מבקש שליטה )- אבל לחיצה כפולה על הסליידר תפתח לנו תפריט המכיל את כל הפונקציות של וויז.
התפריט השמאלי – בתפריט זה תמצאו את הפקודה החשובה ביותר “נווט”. לחיצה כפולה עליה תאפשר לכם להזין כתובת. לאחר מכן, לחצו על  לחצן ה”חפש” שבמקלדת שלכם (שורה תחתונה, הכפתור הימני ביותר). עכשיו תוצג לכם רשימת המקומות הכוללים את הכתובת שביקשתם. למשל, אם כתבתם “ים המלח” והתכוונתם לרחוב ים המלח בירושלים,
יוצגו לכם כמה אפשרויות, ביניהן הרחוב המבוקש. תוכלו לעבור על הרשימה בעזרת אצבעותיכם עד שתמצאו את הכתובת המבוקשת ואז לחצו לחיצה כפולה. החלון שנפתח הינו חלון התצוגה המקדימה בו תוכלו לבחור בלחצן “נהג” המצוי בתחתית המסך בצד ימין, או לבצע פעולות אחרות לגבי נקודה זו.
הערות:

1. הזנת כתובת אינה אפשרית כשאתם מצויים ברכב נוסע – אם הוויז מזהה שהרכב שבו אתם מצויים נוסע, הוא לא יאפשר לכם להזין כתובת אלא אם כן תצהירו על ידי לחיצה על כפתור מתאים שאתם לא הנהגים ברכב.
2. אחרי שבחרתם באפשרות “נווט” בתפריט תוכלו להזין כתובת כפי שהוסבר לעיל או לבחור מאחת הכתובות האחרונות אליהם ניווטתם .
3. שימו לב, שדה החיפוש של וויז יכול גם לקבל שמות של אתרים חשובים  כגון “בית החולים תל השומר”, או שמות של מלונות ואפילו שמות של מקומות בילוי. כך שאם אתם לא יודעים את הכתובת המדויקת של מקום מסוים, נסו פשוט לכתוב את שם המקום.

4. בתפריט הימני מוצעות אפשרויות תצוגה שונות של המפה שאינן רלוונטיות לרובנו ולכן אינני מתייחס אליהן כאן.

סיפור הדרך

כשאתם במצב ניווט תוכלו ללחוץ על הפינה השמאלית העליונה של מסך הוויז שם מצויה בדרך כלל ההנחיה הבאה כגון “ימינה בעוד 500 מ”. לחיצה זו תפתח רשימה המתארת את כל סיפור הדרך, כלומר הצגה מפורטת של כל ההנחיות מנקודת ההתחלה ועד להגעה ליעד.

זמן הגעה משוער

את זמן ההגעה המשוער תוכלו למצא בתחתית המסך בדיוק באמצע.

עוד ועוד

תוכנת הוויז הינה אפליקציה עשירה בפונקציות. אין ביכולתי לכסות את כולם, אבל אתם מוזמנים לשחק בה ולהנות. אבל החשוב ביותר זיכרו לנהוג (או לצעוד) בזהירות.

אפליקציה זו אינה עולה כסף.

להורדת אפליקציית Waze, לחצו כאן

]]> http://blind-mobile.com/waze-app-accessible-navigation/feed/ 0