ניגודיות גבוהה באנדרואיד עבור כבדי ראיה – אפליקציות פופולריות

שלום לכולם.

שמי יוני בן חיים, יש לי מוגבלות ראיה קשה ביותר ואני כמעט ולא רואה כלום. המון שנים אני בתחום הגאדג’טים, הסלולרי ונגישות בתחום. היו לי אין ספור מכשירים סלולריים ממכשירי הנוקיה הישנים 6120 הדור הראשון ועד היום שיש לי סמסונג גלקסי נוט 3.

תמיד חיפשתי את היישומים  הכי נגישים ושיהיה כמה שיותר נוח בעבודה עם המכשיר ושתהיה האפשרות לעשות כמה שיותר דברים במכשיר הסלולר,  להרגיש כמו אדם רגיל ללא מגבלה בראיה לקרוא מיילים,  לצ’וטט ב -Whatsapp , או ב -Facebook ,  אבל תמיד זה היה בלתי אפשרי כי הכיתוב היה בצבע שחור על רקע לבן מסנוור וממש לא נוח לאנשים עם מגבלת ראיה קשה כמו שלי.

לפני זמן לא רב כשדיברתי עם ידידי שמואל נעמן, הוא הסב את תשומת ליבי לקבוצת מתכנתים בשם: team blacked out אשר הופכים את כל היישומים המוכרים כמו :

Facebook

Whatsapp

Instagram

Google drive

ועוד המון יישומים לנגישים ונוחים יותר בזה שהם מנטרלים את צבע הרקע הלבן המעצבן לרקע שחור וככה אפשר להשתמש בכל היישומים בצורה הכי מהנה ונוחה.  אבל גם כאן ישנה בעיה:

במערכת ההפעלה אנדרואיד יש יישומים המוגדרים כיישומי מערכת כמו Gmail , מפות , Dropbox ועוד.  כדי להתקין את הגרסאות הנגישות (השחורות) צריך להסיר תחילה את יישומי המערכת הרגילים ולהתקין את הנגישים.  כאן בדיוק הבעיה, כדי להסיר את יישומי  המערכת צריך לעשות root, שזה בשפה פשוטה פריצת המכשיר (והסרת האחריות) ובשפה מקצועית מתן הרשאות מנהל על מערכת האנדרואיד שזה אומר שינוי/הסרה של יישומי מערכת. root זה לא דבר כל כך פשוט לעשות, אם ה-root  יצליח או לא זה תלוי בסוג המכשיר שברשותכם. אשמח להרחיב בנושא  הroot  למי שירצה.

אבל התכנסנו כאן לשם סקירת היישומים הנגישים (השחורים). הנה הקישורים והסבר להתקנת היישומים בצורה הנוחה והקצרה ביותר.

ההסבר שאני נותן כאן נכון למכשיר סמסונג שבו אני משתמש.

הקבצים שאני נותן כאן הם קבצים בסיומת apk שזו סיומת של קבצי התקנת יישומים של אנדרואיד.

את קובץ ה- apk נעביר לכרטיס הזיכרון על-ידי חיבור המכשיר למחשב. נזרוק את הקובץ בתיקיה הראשית של הכרטיס וזהו.

  1. נוריד את היישום המבוקש

  2. נחבר את המכשיר למחשב .

  3. נחפש את כרטיס הזיכרון ונעביר לתיקיה הראשית של כרטיס הזיכרון את הקובץ שהורדנו.

      עכשיו אפשר לנתק את המכשיר  מהמחשב.

  4. במכשיר האנדרואיד שלנו (אצלי זה note 3) ניגש ל:

הקבצים שלי > הכל > sd memory card > ונחפש את קובץ ה-apk שהורדנו ואז נלחץ עליו ונפעל לפי ההוראות שעל המסך עד שיופיע לנו כפתור פתח.

זהו –  היישום הותקן.

רשימת היישומים הנגישים :

  • יישום עבור דוא”ל –   Aquamail לקישור להורדה, לחצו כאן. שימו לב, לאחר התקנת התוכנה יש ללכת ל- settings ואז אל Look and feel ואז אל Color theme ואז לבחור בין Black ו- Clear

שימו לב, קיימות עוד אפליקציות רבות שאפשר להפוך לאפליקציות בניגודיות גבוהה. לרשימה המלאה, לחצו כאן.

אפשר לפנות אלי בכל שאלה , בעיה , הדרכה , ייעוץ

אשמח לעזור

יוני בן חיים

נייד: 054-8121225

דוא”ל: yoni@iben.co.il

Posted in Uncategorized.
-->